Екипът на фондация и комплекс за терапия и рехабилитация на психични разстройства „Свети Рафаил“
Екипът на фондация „Свети Рафаил“ е висококвалифициран и с необходимата експертиза. Специалистите, които полагат грижи и са на разположение на хората с психични заболявания, които използват нашите социални услуги, са със следния профил: психиатър, психолози, социални работници, социални асистенти, ерготерапевти, трудотерапевти и други. Броят на специалистите се формира на база потребителите и необходимостта им от подкрепа, грижи и специализирана работа с тях.
Екипът осъществява професионален контрол на състоянието на всички потребители, намиращи се в Комплекса и проследява за спазване на необходимата им терапия и индивидуален план за рехабилитация, според психичното им състояние. На територията на комплекс „Свети Рафаил“ се осъществява и стриктен контрол на достъпа, с цел осигуряване на сигурна и защитена среда, от каквато се нуждаят потребителите. Контролът на достъп се осигурява и следи от специализиран екип.
Екипът от специалисти е преминава регулярни обучения, супервизии, интервизии. Всеки член на екипа на фондация „Свети Рафаил“ непрестанно следи нововъведенията в терапията, рехабилитацията и грижата за психично болни, самообучава се и се самоусъвършенства, за да предложи възможно най-ефективната подкрепа на потребителите на социалните услуги.
Запознайте се с нашия екип
Орлин Миланов
Директор в Комплекс за предоставяне на социални услуги към фондация “Свети Рафаил“
Магистратура „Държавни финанси и кредити“
Маргарита Димитрова
Директор ДЦЦСРИ към комплекс "Свети Рафаил"
Бакалавър „Социални дейности“;
Магистратура „Управление на институции за социална работа“
Д-р Ваня Йорданова
Клиничен психолог
Бакалавър „Психология“
Магистър „Психология на личността“
Докторантура „Социална психология“
Валентин Асенов
Психолог
Бакалавър „Психология“ в Медицински университет – София
Магистратура: „Клинична психология“ в Нов български университет
Вера Русева
Трудотерапевт
Магистратура: „Клинична психология и психопатология“ в Университет София Антиполис – Ница, Франция
Диана Колчакова
Рехабилитатор
Бакалавър „Медицинска рехабилитация“ в Медицински
университет – София
Магистратура: „Медицинска рехабилитация и балнеология“ в Медицински университет – София
Александра Маджарова
Социален работник
Бакалавър „Социални дейности“ в СУ „Св. Климент Охридски“
Магистратура: „Клинична социална работа“ в СУ „Св. Климент Охридски“
Виктория Котева
Лекарски асистент
Георги Шунев
Социален асистент
Роберт Здравков
Социален асистент
Нашата кауза
Психичните страдания засягат все повече хора и обществото ни следва да е все по-посветено в намирането на съвременни решения за грижа и подкрепа към хората с психични страдания. Ангажиментът към опазване на най-ценното благо – физическото и ментално здраве – е предмет на всеобщ принос и грижа.
Нашата визия
Фондация „Свети Рафаил“ застава зад каузата да подобри качеството на живот на хората с психични страдания и техните семейства, като подпомогне индивидуалната им реализация и рехабилитация чрез комплекс от социални услуги, развиващи и обучителни дейности.
Комплексът „Свети Рафаил“, намиращ се в квартал Панчарево в гр. София, обхваща три социални услуги – защитено жилище Свети Рафаил, дневен център „Дневна грижа“ и Център за социална рехабилитация и интеграция. Основната ни цел е да осигурим подходящи условия за терапия и занимания за една от най-уязвимите групи в обществото ни – тази на хората с психични страдания.
Нашата мисия
Фондация „Свети Рафаил“ застава зад каузата за подобряване на качеството на живот на хората с психични разстройства, с увереност, че психичното здраве в България трябва да бъде припознато като приоритет. Екипът ни вярва, че пътят към това минава през структурирането на подходящи съвременни услуги, предоставящи 24-часова грижа, професионални рехабилитационни програми, прилагани под вниманието и високопрофесионалните грижи на екип от специалисти.
Уверени сме, че ще намерим ценен партньор в лицето на цялото общество, за да покажем, че линията на стигматизация към хората с психични страдания може и трябва да бъде прекъсната, като се преодолее негативната нагласа към тях, социалното им изключване и дискриминация.